Posada "Casa Bonita"
| 24-timers service 24-timers Reception | Aktiviteter Badminton | Børnevenlig Kravlegårde |
| Kæledyr Kæledyr tilladt |
Befinder sig i La Cal er det komfortable Posada "Casa Bonita" 5 km fra Oaxaca lufthavn.
Det ligger 3 km fra Zocalo-pladsen, mens Basílica de la Soledad ligger 3,1 km væk. Beliggende indenfor 5 minutter gå afstand fra La Cals centrum. Du kan komme til Oaxacas institut for grafisk kunst om få minutter i bil.
Comedor Chabelita er et sted at slappe af på og nyde mexicanske retter.
- Lufthavne
- Oaxaca Lufthavn11 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- 24-timers Reception
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr tilladt
- 24 timers vagtservice
- Brandslukkere
- Nøgleadgang
Aktiviteter og afslapning
- Badminton
Services
- Room Service
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
På værelset
- Fladskærms TV
- Kravlegårde
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor langt er Oaxaca fra Posada "Casa Bonita"?
Der er en 5-km afstand mellem Oaxaca og Posada "Casa Bonita". - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i et Posada "Casa Bonita"?
På et Posada "Casa Bonita" kan gæster vælge mellem Suite med en queensize-seng, Værelse Deluxe med en kingsize-seng og Værelse med to enkeltsenge. - ❓
Er det tilladt at medbringe kæledyr til Posada "Casa Bonita"?
Du kan bo på Posada "Casa Bonita" med dine kæledyr.